Kontaktai

Apie mus Galerija Rąstiniai namai Fachwerk Ekologiški namai + Vila + Namas Modernūs namai Gyvenvietės Inovacijos
 


Susipažinkite su projektais:


Chalet 130

Chalet 212

Chalet 226

Chalet 227

Chalet 237

Chalet 266

Chalet 475

Colorado 554

Dubai

Magdalena 310

Matana 1

Matana 2

Memet

Mont Blank

Poutapilvi 82

Usva 197

Volga

Willa Levi 266

Dyni 942

Prague 720

Antibes 693

Kallio 543

Lightblue 537

Rondo 512

Medeu 482

Landbo 477

Genrietta 395

Lumi 363

Toksovo 342

Saana 330

Linda 320

Alppiruusu 287

Erik 242

Solide 240

Stille 231

Viikuna 229

Solina 225

Aurora 221

Jasmiini 221

Lumme 205

Pilvilinna 201

Atlas 200

Cubus 200

Loiste 195

Suvanto 188

Jade 187

Baum 182

Soihtu 181

Valio 170

Nature 167

Traum 166

Kimalle 165

Tahti 163

Kamomilla 155

Mainio 155

Peurankello A 151

Peurankello B 151

Aalto 150

Sade 141

Lumikello 123

Lumous 122

Pilvi 108

Taiga 102

Idylli 100

Pursiranta 92

Joutsenkartano 80

Jakalantahti 34


Katalogas PDF formate »

Užsisakyti katalogą »

Eiti į galeriją »

RĄSTINIAI NAMAI

 

 

Pagrindiniai medinių, rąstinių namų privalumai

Susipažinkite su mūsų siūlomais rąstų profiliais!

Medinių namų populiarumas auga, nes mediena stipri ir ilgaamžė statybinė medžiaga, labiausiai naudinga Jūsų sveikatai, ir ekologiška. Apie namų iš natūralaus medžio naudingumą dabar rašoma labai daug. Mes akcentuosime tik pačius reikšmingiausius faktorius.

1. Dėka unikalių medienos savybių, mediniuose pastatuose vyksta pastovi oro kaita (namas „kvėpuoja“). Todėl pašalinamos toksinės medžiagos iš gyvenamų patalpų.
Naudojant sintetines statybines medžiagas, atvirkščiai, kaupiasi nuodingos medžiagos: dimetilaminai, sieros vandenilis, amoniakas, fenoliai, benzolai, ir t.t. Jų buvimas gyvenamosiose patalpose ir pašalinimas mediniame name, ir nusprendžia bendrą žmogaus savijautą.

2. Mediniame name laikosi 45 - 57% santykinė drėgmė,- labiausiai tinkanti žmonėms. Be to ji nesikeičia, nuo išorinių gamtinių sąlygų.

3. Tyrinėjimai patvirtina, kad gyvenant rąstiniame name pagerėja miegas, susireguliuoja kraujo spaudimas, sumažėja kvėpavimo problemos, stresas, didėja darbingumas ir net stimuliuojama atmintis, didėja intelektas, o šviesi medienos spalva gerina nuotaiką ir savijautą.

4. Medinės sienos yra unikalios, jos kaip meno kurinys. Net bėgant laikui, interjerai neatrodo pasenę, kaip mūrinių namų.

5. Pagrindinė rąstinių namų įsigyjimo priežastis Japonijoje, Vidurio Azijoje, Užkaukazėje yra jų seisminis atsparumas. Rąstiniai namai nesugriūna esant žemės drebėjimams ar kitiems gamtos kataklizmams. Honkatalot sukurtos ir aprobuotos technologijos leidžia pastatyti namus, kurie išlaiko žemės drebėjimus iki 9 balų pagal Richterio skalę.

Kokia mediena labiausiai tinka medinių namų statybai

Visame pasaulyje tradiciškai pripažįstama, kad rąstinių namų statybai labiausiai tinkanti mediena yra eglinė ir pušinė.  Lietuvoje, kur mediena buvo pagrindinė namų statybos medžiaga, namus stato iš pušies ir eglės. Ir daug rečiau iš ąžuolo, ar maumedžio medienos. Kodėl?

1. Šilti žiemą
Pagrindinė priežastis renkantis eglę ar pušį namo statybai yra jų šiluminės savybės. Dėl medienos nedidelio tankio, namuose būna labai šilta. Pavyzdžiui, namai iš maumedžio ir kitų „tvirtų“ medienos rūšių, dėl savo didelio medienos tankio turi labai mažas šilumines savybes. Namo sienos iš maumedžio medienos turi būti 300 – 400 mm, kai eglės ar pušies optimalus sienos storis yra 180 -200 mm.

2. Nekaršta vasarą
Dėka unikalių eglinės ar pušinės medienos savybių, medienos viduje pastoviai vyksta oro apykaita. Namai gali „kvėpuoti“- oras praeina per medieną į abi puses. Gaunasi natūrali namo ventiliacija ir neįkaista namo sienos, kaip mūriniuose namuose. Rąstiniuose namuose nereikia kondicionavimo sistemų, nes ir karštą vasarą juose vėsu.

3. Medienos grožis
Eglinės ir pušinės medienos grožis išsiskiria, lyginant su kitomis medžių rūšimis.

4. Ilgaamžiškumas
Užtenka pasakyti tai, kad patys seniausi namai, išsilaikę iki šių dienų, pasaulyje yra mediniai.

Kodėl 90% mūsų užsakovų renkasi eglę, o ne tradicinę pušį

Mes statome namus iš pušies ir eglės, bet didžioji Honkatalot namų dalis pagal užsakovų pageidavimus gaminama iš eglės. Kuri pripažintai laikoma tinkamiausia medžiaga elitinių namų statybai.

1. Eglė atsparesnė drėgmei nei pušis.  Džiovinant eglinės medienos ląstelės užsidaro kaip ir pušies, bet dėl eglės savybių ji mažiau sugeria drėgmės. Todėl laikoma, kad eglinė mediena labiau tinka rąstinių namų statybai, nei pušinė, nes ji atsparesnė drėgmei.

2. Eglinio namo išvaizda iš vidaus. Pagrindinis eglės privalumas prieš pušį, yra jos vientisa balta spalva, dėka kurios didžioji mūsų užsakovų dalis renkasi būtent eglę. Pušinė mediena yra geltonesnės spalvos, jos šakos didesnės ir tamsesnės.

Kadangi pastaruoju metu populiariausia ir kokybiškiausia medinio namo statybos medžiaga yra klijuotas tašas arba klijuotas rąstas, eglė turi nepralenkiamą privalumą - klijuojant eglinę medieną nesimato suklijavimo sujungimai. Namas atrodo vientisai baltas, prabangus. Klijuojant pušinę medieną, namas iš jos atrodo kaimiško stiliaus, bet čia skonio reikalas. Laikui bėgant eglinė mediena taip negeltonuoja kaip pušinė.

Eglinė mediena geriau sulaiko šilumą ir geriau „kvėpuoja“, nes jos tankis yra nežymiai mažesnis už pušinės. Palyginimui, eglinės medienos 1 m3 sveria apie 50 kg mažiau, nei 1 m3 pušinės.

Eglinė mediena geriau suklijuojama. Nes yra atsparesnė drėgmei ir mažiau deformuojasi. Todėl išgaunama geresnė kokybė.

Namai pastatyti iš eglės, praėjus 100 metų geriau išsilaikė ir pasirodė kokybiškesni, nei namai iš pušies. Suomijoje atlikti kokybės tyrimai, namų pastatytų daugiau kaip prieš 100 metų, patvirtino eglinės medienos privalumus lyginant su pušine mediena.

Eglę sunkiau apdirbti, todėl ne visi gamintojai stato namus iš eglės. Honkatalot naudoja visas naujausias technologijas ir patentuotus originalius sprendimus, paremtus moksliniais tyrimais ir ekspertizėmis visuose namo gamybos ir statybos stadijose. Tai leidžia pasiekti aukščiausią medinių namų kokybę ir yra mūsų populiarumo ir sėkmės garantas visame pasaulyje.

Koks namas geresnis? Iš apvalaus, profiliuoto ar klijuoto rąsto?

Honkatalot gamina namus iš visų įmanomų rąstų tipų - tradicinių apvalių rąstų, profiliuotų keturkampių rąstų, klijuotų apvalių ar keturkampių klijuotų rąstų, suklijuotų vertikaliai ar horizontaliai, „D“ formos rąstų.

Pastaruoju metu populiariausi mediniai namai ne iš tradicinių apvalių rąstų, o iš klijuotų apvalių ar keturkampių rąstų. Dėl šių priežasčių:

1. Net naudojant naujausias medžio apdirbimo technologijas, negalima išvengti medienos įtrūkimų namų sienose pastatytose iš neklijuotų rąstų. Namų sienos iš teisingai supjautų ir suklijuotų rąstų netrūkinėja.

2. Klijuotų rąstų sienos šiluminės savybės yra geresnės, nei neklijuotų.

3. Klijavimo siūlės stiprumas yra didesnis už pačios medienos stiprumą. Klijuoti rąstai gali buti visokio ilgio, tai leidžia projektuoti ir statyti namus su didelėmis erdvėmis.

4. Žinoma, kad rąstiniai namai sėda, namai iš klijuotų rąstų praktiškai nesėda. Bet kuriuo atveju Honkatalot namuose galima atlikti visą apdailą iš kart po namo statybos. Nereikia laukti kol namas susės!!!

5. Ir galiausiai namai iš klijuotos medienos,- tai namai be trūkumų, gražūs ir šiuolaikiški! Sienos atrodo vientisos, o konstrukcinės klijuotos medienos savybės leidžia naudoti drąsiausius architektūrinius sprendimus.

Labiausiai mėgstami mūsų namai iš horizontaliai klijuoto tašo, kurio storis nuo 190 iki 215 mm- Super Log. Dėka mūsų technologijų sukūrėme patį „storiausią“ suomišką namą, kurio klijuotos sienos storis 330 mm. Toks namas pagal specialų užsakymą pastatytas Rusijoje.

Vokietijoje populiariausi mūsų namai iš „D“ formos klijuotų rąstų. Pastatyto namo iš tokių rąstų išorinės ir vidinės sienos skiriasi. Iš išorės namas atrodo kaip iš tradicinių apvalių rąstų, o viduje sienos yra plokščios ir atrodo moderniai.

Suomiškas miškas ir jo ypatybės, medienos kokybė iš kurios statomi Honkatalot namai

Kodėl Honkatalot gamykla įkurta pačioje Suomijos „širdyje“? Pagrindinė priežastis, dėl ko mūsų gamyba vykdoma Vidurio Suomijoje, tai galimybė įsigyti medieną iš geriausių Suomijos miškų masyvų.
Pripažinta, kad patys geriausi pasaulyje spygliuočių miškai yra Centrinėje Suomijoje. Kodėl?

1. Augimo sąlygos. Būtent čia, yra palankiausios klimatinės sąlygos spygliuočių miškams. Pripažinta, kad vidurio Suomijos miškas yra kokybiškesnis, nei miškas iš kitų platumų (šiaurėje medžiai mažaaukščiai, kreivi ir ploni, jų mediena per daug tanki,  pietinėse šalyse,- mediena labiau minkšta).

2. Priežiūra. Suomijoje miško savininkas gali parduoti medžius tik kartą gyvenime, visą likusį laiką jis skiria jų priežiūrai. Suomiai prižiūri savo miškus, kad jie galėtų atitekti jų vaikams. Reguliariai apžiūri miškus, išbrokuoja nesveikus medžius, kontroliuoja jaunų medžių augimą, į iškirstų vietą sodina naujus ir t.t.
Trumpai tariant, kad miškas būtų kokybiškas, jį reikia pastoviai prižiūrėti, kaip kiekvieną gyva organizmą.

3. Protinga politika. Nuo XVIII amžiaus Suomijoje priimami griežti įstatymai, saugantys miškų masyvus. Dėka protingos Regioninės miškų ūkio valdybos politikos, miškų masyvų Suomijoje tik daugėja. Medienos prieaugis per metus sudaro 90 mln m3, tai rodo, kad šalis turi stabilius medienos išteklius. Suomiai pelnytai laiko savo miškus šalies „žaliuoju auksu“.

Honkatalot garantuoja aukštos kokybės namus. Mes naudojame tik aukščiausių rūšių medieną. Medžius kertame ne jaunesnius kaip 60 metų ir ne senesnius kaip 90 metų, tai garantuoja, kad mediena bus kokybiška ir vienos rūšies, o namai išlaikys gerą išvaizdą po daugelio metų.

Mediniai namų elementai gamybos metu apdirbami ekologiškomis priemonėmis, kurios apsaugo medieną. Visi mūsų statiniai atitinka pačius aukščiausius suomiškus ir europinius kokybės ir ekologiškumo standartus.

Kokybiškos statybinės medžiagos yra pagrindas elitinų medinių namų statyboje.


 

Kontaktai | Naujienos | Namų katalogai | D. U. K. | Straipsniai | Partneriai